Deptak Bogusława – miejsce, które wciąż czeka na swój “ciąg dalszy”

Reklama

Na odcinku pomiędzy placem Zgody a placem Zamenhofa znajduje się miejsce, które słynie z licznych pubów, klubów i restauracji i jest jednym z ulubionych miejsc spotkań szczecinian. Jest to znany wszystkim deptak Bogusława.

Reklama

Deptak powstał w latach 90-tych XX wieku w miejscu, gdzie wcześniej przebiegała zwykła ulica. Stało się to za sprawą słynnych “kwartałów norweskich” znajdujących się w obrębie ulic: Jagiellońskiej, Śląskiej, Obrońców Stalingradu i Wojska Polskiego, które dzięki renowacji miały zupełnie zmienić tę część miasta. Inwestycja miała być również wstępem do stworzenia tzw. “deptaku gwiaździstego”, w którego skład wchodziłby obecny deptak Bogusława oraz ulice: Jagiellońska, Monte Cassino oraz Rayskiego. Centralnym punktem miałby być plac Zamenhofa.

Pomimo ciekawych planów, dotychczas została zrealizowana zaledwie ich część. Deptakiem stała się jedynie ul. Bogusława, wyremontowany został w całości zaledwie jeden z kwartałów, drugi jest w trakcie renowacji. Miasto jest coraz mniej chętne do kontynuacji idei “deptaku gwiaździstego”, czego najlepszym przykładem była ubiegłoroczna akcja mająca na celu stworzenie strefy pieszej na ul. Rayskiego, którą zorganizowało stowarzyszenie SENS. Ostatecznie przy współpracy Rowerowego Szczecina udało się doprowadzić do zmiany organizacji ruchu na tej ulicy w postaci zmiany sposobu parkowania i stworzenia kontrapasa rowerowego.

Na deptaku Bogusława, pomimo niewielkiej przestrzeni, można naprawdę miło spędzić czas, zarówno w dzień jak i w nocy. Mieszczą się tutaj sklepy, restauracje, puby, a także kluby nocne, działają tu również placówki kulturalne, m.in. galerie sztuki oraz Teatr Mały. Można tutaj przyjść zarówno na obiad, piwo czy na zakupy, ale również można po prostu przyjść i posiedzieć na ławce. Jest to miejsce, które z pewnością ma potencjał. Miejmy tylko nadzieję, że nie zostanie on zmarnowany, nawet jeżeli będzie to musiało zająć sporo czasu.

Reklama
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Komentarze

Dodaj komentarz