Powstaje Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi

Przy ul. Strzałowskiej powstaje Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi – pierwszy w Polsce ośrodek, który będzie specjalizować się w leczeniu raka piersi u kobiet. Jego uruchomienie planowane jest na maj przyszłego roku.

W Centrum znajdą się pracownie diagnostyczne, poradnie onkologiczne, oddział dzienny chemioterapii, oddział stacjonarny chemioterapii oraz apteka z centralną rozpuszczalnią cytostatyków. Dzięki powstaniu placówki wykrywalność nowotworów ma stać się jeszcze lepsza, leczenie odbywać się będzie na bardzo wysokim poziomie, a pacjentki będą miały zapewniony piękny widok na Odrę i Jezioro Dąbie – wszystko dla ich lepszego samopoczucia.

W Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi będzie działał pierwszy w Polsce “breast unit” – ośrodek z certyfikatem, w którym kobiety na miejscu będą mogły otrzymać pełną konsultację i kompleksowe leczenie nowotworu piersi.

W chwili obecnej budynek jest już prawie gotowy, trwają prace wykończeniowe, które powinny zakończyć się do końca roku. Wówczas rozpocznie się ostatni – najważniejszy etap inwestycji, czyli wyposażanie placówki w niezbędny sprzęt.

Docelowo za pięć lat w Polsce ma być 20 takich ośrodków. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz