Przedwojenny Szczecin w 3D

Jak donosi portal sedina.pl, już we wrześniu ruszą prace przygotowawcze do filmu “Stettin 1930” – pierwszego zrealizowanego w technice trójwymiarowej filmu o przedwojennym Szczecinie.

Treść filmu ma nawiązywać do wyglądu naszego miasta w czasach swojej największej świetności, czyli w latach trzydziestych XX wieku. Ma to być fabularyzowany dokument, będący połączeniem wizualizacji dawnego Szczecina z opowieściami o ciekawych miejscach. Wizualizacja będzie tym, co widzimy na przedwojennych widokówkach, jednak w “ożywionej” formie – w ruchu. Twórcy filmu zamierzają skorzystać z makiet, programów komputerowych oraz robota filmowego (motion control), a także statystów odgrywających różne role, dzięki czemu obraz stanie się jeszcze bardziej prawdziwy.

Produkcją filmu zajmie się Mufi Kompania Muzyczno-Filmowa. Autorem scenariusza, reżyserem i producentem filmu jest Bartosz Piekarczyk, Za zdjęcia stereoskopowe 3D odpowiedzialny jest Arkadiusz Zych, a autorem makiet użytych w filmie jest Piotr Czerkasow. Premiera filmu przewidywana jest na rok 2013.
 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. Interezujace jest tez ze w Szczecinie byla fabryka maszyn do szycia marki Stoewer y fabryka samochodow Record. Ruscy rozebrali do ostatniej srobki.

Dodaj komentarz