Kolejna szansa na dofinansowanie remontu dworca PKP Szczecin Główny

Po raz kolejny pojawia się cień nadziei na dofinansowanie przebudowy szczecińskiego dworca PKP. Na ten cel potrzebne jest 120 milionów złotych, z czego 70 milionów miałoby pochodzić z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Czy je otrzymamy, okaże się jeszcze w tym miesiącu – decyzja należy do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

W ramach przebudowy planowana jest przebudowa i modernizacja całego budynku dworca, w tym również wejścia do zabytkowego schronu i istniejącej kładki, budowa ciągu komunikacyjnego nad peronami, który połączyłby budynek dworca z placem Zawiszy Czarnego. Dodatkowo przebudowie miałoby ulec otoczenie dworca, czyli ul. Kolumba z linią tramwajową i przystankami oraz parkingami.

Polskie Koleje Państwowe złożyły wniosek, by wpisać inwestycję na tzw. listę projektów kluczowych. Jest to już kolejne podejście do przebudowy szczecińskiego dworca. Dotychczasowe próby zakończyły się niestety niepowodzeniem. Trzymajmy więc kciuki za to, żeby tym razem się udało.

Poniżej jedna z dawnych wizji nowego Dworca Głównego w Szczecinie. Prawdopodobnie na taki obiekt przyjdzie nam jeszcze długo czekać… ale obejrzeć i pomarzyć zawsze można – to nic nie kosztuje.


 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 Responses

  1. Nie przejdzie… Pieniądze daje PO. A Krzystek się wypiął na partię. I tyle w tym temacie.

Dodaj komentarz