Nowa fabryka w Szczecinie zatrudni 1000 osób

Jest szansa na nowe miejsca pracy w Szczecinie. Firma Teleskop zamierza wybudować w naszym mieście fabrykę, w której pracę znajdzie 1000 osób. Inwestycja warta 100 milionów zł ma powstać pomiędzy dawną papiernią w Skolwinie a hutą na Stołczynie.

Firma zamierza zagospodarować blisko 40 hektarów gruntów, na których chce wybudować halę o powierzchni 30-40 tysięcy metrów kwadratowych oraz zagospodarować 300 metrów nabrzeża. W sprawie inwestycji został podpisany list intencyjny przez przedstawiciela firmy, prezydenta miasta i marszałka województwa.

W fabryce pracę będą mogli znaleźć spawacze, ślusarze oraz inżynierowie. W tej chwili firma zatrudnia kilkudziesięciu byłych stoczniowców, ale również przyucza młodych ludzi do wykonywania zawodu. Produkcja w szczecińskiej fabryce miałaby rozpocząć się we wrześniu 2012 r. W grudniu zatrudnienie w Szczecinie ma zwiększyć się z 70 do 100 osób, cztery lata później do 400 osób i docelowo w 2020 r. osiągnąć pułap 1000 pracowników.

Mieszcząca się od 2000 r. w Kostrzynie nad Odrą, należąca do belgijskiej spółki Henschel Engineering firma Teleskop zajmuje się produkcją konstrukcji spawanych dla producentów żurawi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 Responses

  1. Ryszard Krężel

    No i właśnie co dalej jak zwykle woda z mózgu

  2. o ile ja zbdują

Dodaj komentarz