Gdzie powstaje nowy cmentarz w Szczecinie?

Pewnie duża część szczecinian zadaje sobie to pytanie. Dla wielu ul. Bronowicka jest miejscem zupełnie nieznanym, znajdującym się gdzieś na końcu miasta. Teoretycznie tak właśnie jest, chociaż biorąc pod uwagę gęstość zaludnienia w najbliższej okolicy i odległość od centrum Szczecina, nowy cmentarz przy ul. Bronowickiej nie będzie aż tak daleko.

Na placu trwają wciąż prace budowlane, jednak ich zakończenie i pierwsze pochówki planowane są jeszcze w tym roku.

Nowy cmentarz jest bardzo potrzebny Szczecinowi, gdyż stary Cmentarz Centralny dosłownie pęka już w szwach. Jest on również najdłużej powstającą inwestycją w naszym mieście. Miał on powstać już w latach 90-tych ubiegłego stulecia.

Tak ma docelowo wyglądać centralna część nowego cmentarza:

W tym miejscu będzie mieściła się nowa szczecińska nekropolia:

Tak obecnie wygląda plac budowy:

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 Responses

  1. WITAM-PISZĘ,BO JESTEM WŚCIEKŁA I MUSZĘ TO UZEWNĘTRZNIĆ-TO CO MYŚLĘ O CAŁEJ TEJ BUDOWIE CMENTARZA PRZY BRONOWICKIEJ!JESTEM LAIKIEM JEŚLI CHODZI O GEOLOGIĘ,GEODEZJĘ-PODŁOŻE-CZĘSTO JEDNAK PRZED BUDOWĄ WCHODZIŁAM NA TE TERENY Z PSEM I WIDZIAŁAM,CZUŁAM JAK GRZĄSKA I NASĄCZONA WODĄ JEST TAM ZIEMIA.MAŁO TEGO-2 LATA I ROK TEMU KTOŚ ZEZWOLIŁ ABY OGROMNE CIĘŻARÓWKI ZWOZIŁY Z CAŁEGO SZCZECINA ZALEGAJĄCY BRUDNY ŚNIEG I ZWALANO GO NA POLE PRZYLEGAJĄCE DO POLA BUDOWY CMENTARZA-TO Z KOLEI ODBIJA SIĘ NA WŁAŚCICIELACH OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH-PODTOPIENIE PRZY MROZIE ZAMIENIA SIĘ W LODOWISKA NISZCZĄC NA DZIAŁCE WSZYSTKO!TO SKANDAL-KTO WYDAJE POZWOLENIA NA TOPIENIE PIENIĘDZY NAS-PODATNIKÓW-W GROBOWCACH-KTO ZA DEWASTACJĘ ŚRODOWISKA ODPOWIE?

  2. To teraz tylko przeciągnięcie linii 60 i będzie git ^^

  3. Hehe to miejsce przedstawione na fotkach tak wygląda od wielu lat – tylko że wcześniej parking nie byl zabrany przez firmy budowlane a teraz jest.

Dodaj komentarz