Co można zobaczyć i kupić na Jarmarku Jakubowym?

Reklama

Na placu przy katedrze św. Jakuba oraz na pl. Orła Białego trwa właśnie Jarmark Jakubowy. Impreza, która odbywa się już po raz trzeci w naszym mieście, pomimo niezbyt sprzyjającej aury przyciągnęła na Stare Miasto wielu szczecinian.

Reklama

Na licznych straganach można zaopatrzyć się w to, czego nie znajdziemy na co dzień na półkach supermarketów. Sprzedawcy oferują szeroką gamę produktów regionalnych z wielu zakątków kraju. Można tutaj kupić m.in. różne gatunki chleba (razowe, żytnie, miodowe itp.) w cenie około 10 zł za średniej wielkości bochen, pyszne ciasta (babka piaskowa spod Suwałk w cenie 7 zł za sztukę), wiele rodzajów miodu za około 20 zł za słoik. Na jarmarku znajdziemy także wiele stoisk z wyrobami wędliniarskimi, gdzie kupimy np. pachnącą świeżym dymem swojską kiełbasę, szynkę, a nawet smalec i kaszankę. Jest to również jedna z niewielu okazji, aby bez wyprawy na Podhale, nabyć prawdziwy oscypek – identyczny jak na zakopiańskich Krupówkach (od 2 zł za sztukę). Są też stoiska z regionalnymi winami i piwami – amatorzy złotego płynu z pianką powinni koniecznie spróbować chociaż jednego z niepasteryzowanych piw (6 zł za butelkę). Ponadto znajdziemy tutaj również mnóstwo straganów z wyrobami rękodzielniczymi – biżuterią, pamiątkami, wyrobami dekoracyjnymi.

Przez cały czas na scenie występują zespoły przybyłe z różnych stron kraju. Wieczorem na pl. Orła Białego wystąpi m.in. Mietek Szcześniak.

Jarmark Jakubowy 2011 – program

Reklama
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Komentarze

Dodaj komentarz

*