Floating Trippin’ Festival 2011 – program

Już w najbliższy weekend w ramach Dni Odry odbędzie się Floating Trippin’ Festival – wydarzenie, które łamie wszelkie bariery i ograniczenia, podczas którego na pewno nie zabraknie sportu i dobrej muzyki.

Wszystkie wydarzenia związane z festiwalem skupią się wokół trzech przestrzeni: wody, lądu oraz na pływającej barce, która specjalnie na tę okazję przypłynie do nabrzeża Wałów Chrobrego.

1. Program artystyczny

Miejsce wydarzeń programu artystycznego: SZTUCZNA PLAŻA NA BARCE TOWAROWEJ!!!

Do nabrzeża Wałów Chrobrego przypłynie usypana piaskiem barka towarowa, która zostanie odpowiednio zaaranżowana drobną architekturą, tworząc tym samym klimat bałtyckiej plaży. Wyzwólmy poczucie morskości Szczecina!

Sztuczna plaża na barce będzie tym samym miejscem wydarzeń artystycznych. Po jednym z jej frontów stanie główna scena, a po przeciwległej stronie plażowa gastronomia, którą będzie nam oferować lokal „Chałupa”

1.1 Koncerty:

Zespół: POGODNO

Zespół POGODNO słynie z mocno abstrakcyjnych tekstów połączonych z rytmami radosnego big beatu i rock&rolla wzbogaconych partiami instrumentów dętych i elementami folku. Z tej wydawałoby się dziwacznej i niezwykle złożonej kombinacji Pogodno tworzy rytmy od blisko 15 lat skutecznie porywające publiczność. Nieśmiertelne przeboje Pani w obuwniczym, Orkiestra czy Elvis w połączeniu z niebywałą wprost skłonnością do improwizacji sprawiają, że ich koncerty to prawdziwe szaleństwo. Siedem płyt studyjnych, jedna koncertowa i niezliczona ilość projektów w które angażują się muzycy Pogodno.

Zespół: BRATY Z RAKEMNA

Braty z Rakemna – zespół indie-rock’owy, który łączy swoim stylem elementy punk rocka, avant popu i psychodelii z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Dobrym określeniem ich muzyki są “niecodzienne piosenki”, których teksty to przewrotne, często surrealistyczne komentarze do rzeczywistości, zabarwione zdrową nutą kontestacji. Twórczość Bratów adresowana jest do słuchaczy, którzy stronią od banału, upatrując w muzyce czegoś więcej aniżeli pretekstu do tupania, na równi traktując warstwę liryczną jak i towarzyszące jej dźwięki.

Program muzyczny w wykonaniu „Młodej Nuty”.

Koncerty zespołów muzycznych – laureatów pierwszej oraz drugiej edycji przeglądu muzycznego „Młoda Nuta”, oraz specjalnych gości Młodej Nuty: Pogodno oraz Braty z Rakemna.
www.myspace.com/mlodanuta

1.2 City Hall Beach Party & Mezzoforte Beach Party

Tuż po koncertach na głównej festiwalowej scenie znajdującej się na sztucznej plaży będziemy mieli przyjemność poczuć clubing jakiego nasze miasto jeszcze nie doznało. W sobotni festiwalowy wieczór plażę zdominują rezydenci klubu City Hall. Wystąpią Dj Prime, Najtlajf oraz Dominik Szczepaniak.

W Niedzielny wieczór, tuż po koncertach odbędzie się kolejna odsłona Beach Party. Tym razem przodownictwo w klubowych brzmieniach zapewnią nam rezydenci klubu Mezzoforte.

1.3 Double Decker Bus (Biuro festiwalowe) – scena alternatywna

1 lipiec Happening – festiwalowy objazd głównymi ulicami miasta.
Alternatywna scena na londyńskim busie dedykowana jest dla Dj set’u, który wraz z prowadzącym Dj CapOne (znany z zespołu CarPets) będzie towarzyszył Grupie Floating Trippin podczas objazdowego przejazdu głównymi ulicami naszego miasta. Na trasie zostaną przygotowane przystanki festiwalowe, na których odbędą się happeningi zachęcające mieszkańców do aktywnego udziału w festiwalu. Chętne osoby będą mogły dołączyć do londyńskiego busa by wspólnie z grupą Floating Triipin podążyć na Wały Chrobrego. Na miejscu odbędą się pierwsze testy poszczególnych atrakcji festiwalowych.

2 lipiec – alternatywna scena Dj’set
Double Decker Bus stanie się sceną dla Dj’setu, który będzie towarzyszył zmaganiom na skateparku oraz warsztatom tańca Break Dance w wykonaniu grupy Mad Skillz.

3 lipiec – Bieg Śniadaniowy/ alternatywna scena
Tym razem angielski Bus przejedzie przez miasto na czele uczestników corocznego Biegu Śniadaniowego. Przez całą trasę towarzyszyć nam będzie muzyka, oraz energetyczny prowadzący zachęcający wszystkich mieszkańców do udziału w festiwalu. Trasa Biegu Śniadaniowego wystartuje spod gmachu Urzędu Miasta i zakończy się na Wałach Chrobrego. Wbiegnięcie peletonu rozpocznie ostatni trzeci dzień Floating Trippin’ Festival!

Na miejscu Double Decker Bus ponownie stanie się sceną dla Dj’setu, który będzie towarzyszył zawodom na skateparku oraz warsztatom tańca Break Dance w wykonaniu grupy Mad Skillz.

1.3 Pokaz/ warsztaty tańca Break Dance

W ramach tej atrakcji odbędzie się profesjonalne przeprowadzenie tańca pokazowego z elementami aktywnych warsztatów dla zainteresowanych, oraz pokazowej bitwy pomiędzy grupami tancerzy tzw. bitwa B-boy’ów. Wystąpi grupa Mad Skillz uczestnicy takich programów jak jak: Mam Talent, You Can Dance.

Zmaganiom warsztatowym towarzyszyć będzie muzyka grana przez duet DJ Musk& DJ GuGacz

1.4 „Dj-ski set” oraz pokaz muzyczny „Scratch Sesja”

W ramach tej atrakcji możemy doświadczyć niezwykle zaskakującej i dynamicznej muzycznie formy sztuki jaką jest tzw. „język scratch’u” w wykonaniu profesjonalnych Dj’ów. W bitwie na dzwięki wezmą udział m.in DJ Musk& DJ GuGacz, Dj Prime & Dj Najtlajf

Dj’ski set – Podczas całego Festivalu towarzyszyć nam będzie muzyka grana przez Rezydentów klubów City Hall & Mezzoforte.

1.5 Graffiti Jam

Malujemy barkę na pływającą wizytówkę Szczecina!
Pływająca plaża na barce towarowej zostanie opanowana przez grupę profesjonalnych artystów, która będzie mogła dać upust swojej wyobraźni i stworzyć na nich abstrakcyjne dzieło, przy użyciu farby w aerozolu.
Dodatkową atrakcją będą warsztaty graffiti dla zainteresowanych prowadzone przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

1.6 Stand-up comedy oraz prowadzenie imprezy – Paweł Reszela

Pomiędzy wydarzeniami na głównej scenie będziemy mieli przyjemność gościć znakomitego aktora komediowego Pawła Reszela, który bawiąc humorem i żartem sytuacyjnym przeprowadzi popularny ostatnimi czasy Stand – up comedy. Artysta jest uczestnikiem m.in. “HBO Stand-Up Comedy Club”, Finalistą programu „ Stand up – zabij mnie śmiechem” emitowanym w telewizji Polsat, a ostatnio tworzy duet z Grzegorzem Halamą.

1.7 Konkurs na unikatową rzeźbę

Konkurs na unikatową rzeźbę wykonaną z materiałów nieużytecznych i problemowych w wykonaniu studentów Akademii Sztuki oraz wydziału Wzornictwa ZUT. Konkurs skierowany jest również do wszystkich zainteresowanych, którzy będą mieli chęć wykazania się swoją wyobraźnią i zdolnościami manualnymi.

1.8 „Środek Nocy” na żywo – audycja radia SZCZECIN FM

Podczas imprezy bezpośrednio ze sceny na barce nadawana będzie na żywo popularna audycja Radia Szczecin FM pt. „Środek Nocy”. Podczas audycji zagrają Daniel Zachodni & Brat Beat – Rezydenci klubu City Hall.

1.9 Noc filmowa – podniebne kino na plaży

Na barkowej scenie zamontowany zostanie odpowiedni ekran umożliwiający wyemitowanie różnego rodzaju projekcji filmowych, będą to krótkometrażowe filmy dotyczące sportów ekstremalnych, etiudy młodych twórców filmu i grafiki, oraz pełnometrażowy, nisko budżetowy film lokalnych aktorów pt „Chłopaki z Ferajny”.

1.10 Fireshow

Spektakl ognia zaprezentuje grupa twórcza KataEon. Zespół dziła od 1997 r. Specjalizuje się w realizacji akcji happeningowych oraz nietypowych wydarzeń o charakterze artystycznym. Tym razem rozświetlą pływającą plażę specjalnie przygotowanym z tej okazji pokazem ognia. W programie przewidziany jest również pokaz fajerwerków.

2. Program sportowo-rekreacyjny

2.1 Zawody wakeboard:

Popisy czołówki polskich zawodników na przygotowanych specjalnie do tego celu, pływających przeszkodach. Będą to pierwsze tego typu zawody w Szczecinie.
Dodatkową atrakcją będzie kilka pokazów umiejętności startujących zawodników.

2.2 Zawody skimboard:

Otwarte dla każdego zawody na specjalnym torze. Przewidziane konkurencje to m.in. konkurs na najdłuższy ślizg oraz najlepsze triki na przeszkodach. Oprócz zawodów przewidziane są także szkolenia dla wszystkich zainteresowanych. W programie znajdują się również pokazy najlepszych zawodników.

2.3 Pokaz Flysfish:

Rodzaj dmuchanej tratwy (napędzanej przez motorówkę), która po rozpędzeniu do odpowiedniej prędkości potrafi unosić się nad wodą.

Wyselekcjonowani zainteresowani będą mieć niepowtarzalną okazję poszybować w powietrzu, siedząc na tratwie flyfish. Jest to niezapomniana przygoda i zabawa dla każdego z uczestników.

2.4 Pokaz skuterów wodnych Yamaha

Niepowtarzalna i bardzo widowiskowa atrakcja, którą zaprezentują nam specjaliści grupy Yamaha. Pokazy synchronicznego pływania z wykorzystaniem skuterów wodnych i motorówek. Spiętrzona woda, dźwięk pracujących kilkunastu silników i brawurowe popisy sterników tworzą jedyny w swoim rodzaju spektakl na wodzie.

2.5 Wyścig Surfbike

Surfbike jest to zestaw składający się z dwóch nadmuchiwanych pływaków, śruby wraz z wałem napędowym oraz steru. Części te służą do zamontowania na rowerze i-tym samym-przemienienia go w amfibię zdolną poruszać się po wodzie. W programie wyścigi oraz pokazy sprzętu.

2.6 Testy kuli Waterball:

Waterball to wielka, nadmuchiwana, przezroczysta kula, wykonana z wytrzymałego materiału. Będąc wewnątrz kuli, można spokojnie i bez żadnych obaw chodzić, skakać i biegać po wodzie-znakomita atrakcja dla osób w każdym wieku.

2.7 Paddle board

Paddle board – to nowy ciekawy sport łączący zalety deski i wiosła, czyli windsurfingu i kajaka. Tu nie potrzeba wiatru – wystarczy woda, pięć minut na naukę podstaw, a już niedługo nabierzemy prędkości. Zapraszamy do spróbowania swoich sił!

2.8 Boisko Hattrick Cage – zawody/ testy

To okrągła, otoczona ściankami przestrzeń do gry w piłkę nożną o średnicy 5 m. Tworzy ją profesjonalna siatka piłkarska umożliwiająca widzom śledzenie przebiegu gry, która w połączeniu z siatką zakrywającą całość od góry wywołuje w graczach wrażenie gry w prawdziwej klatce. Hattrick Cage należy do najefektywniejszych urządzeń wspomagających piłkarską edukację. W programie zawody i testy.

Zawody piłkarskie zorganizuje Szczecińska Liga Piłki Nożnej

2.8 Mini Skate-park: zawody desko i łyżworolkowe pod patronatem ANDEGRAND!

Na nabrzeżu przy ulicy Jana z Kolna ustawiony zostanie mini Skate-park, na którym odbędą się zawody desko i łyżworolkowe. Poza zawodami plac będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych taką formą rekreacji.

2.9 Wyskocz do Szczecina:

Trenażer naziemny do ćwiczenia ewolucji w powietrzu. Składa się z batutu i drążka imitującego ten, którym posługują się zawodnicy uprawiający kiteboarding/wakeboarding. Zestaw ten pozwala ćwiczyć “na sucho” ewolucje wykonywane po wybiciu się na fali, bez ryzyka bolesnego upadku na powierzchnię wody. Występy zostaną sfotografowane metodą poklatkową i umieszczone na stronie internetowej.

2.10 Lot na Żyroskopie

Niesamowita atrakcja poszybowania na trenażerze lotów samolotowych. Gwarantujemy duże przeciążenia i moc wrażeń. Nic tak nie kręci jak ten przyrząd!

2.11 Ścianka wspinaczkowa – zawody/ testy

Mobilna ścianka wspinaczkowa o wysokości 6 metrów. Można ją postawić w dowolnym utwardzonym miejscu. Tu każdy może spróbować własnych sił i przekonać się samemu ile radości daje dojście na sam szczyt. Powierzchnia ściany wykonana jest z paneli imitujących naturalną powierzchnię skalną. Drogi wspinaczkowe mają różny charakter i stopień trudności – zarówno dla dzieci i dorosłych, mniej lub bardziej doświadczonych – każdy znajdzie coś dla siebie

2.12 Strzelnica Paintball

Strzelnica jest najprostszą ale jednocześnie bardzo wciągającą formułą aktywności związanej z paintballem. Jest to swojego rodzaju wstęp do świata paintballa i szansa na spróbowanie swoich sił dla osób nie decydujących się na bezpośrednie starcie z przeciwnikiem.

2.13 Jiu-Jitstu/ Vale Tudo/ Judo – Klub LINKE GOLD TEAM: pokazy/ warsztaty

Zajęcia i pokazy sztuk walki takich jak: Jiu-Jitstu, Vale, Judo, Aeroboks w wykonaniu Mariusza i Macieja Linke, którzy są bardzo utytułowanymi zawodnikami tych dyscyplin Obaj są posiadaczmi czarnych pasów w Jiu- Jitstu, natomiast Mariusz to pierwszy nominowany na ten stopień i jedyny posiadacz pierwszego stopnia (II dan) czarnego pasa w Polsce! Obaj w swoim dorobku posiadają również czarne pasy w Judo (odpowiednio III oraz II dan).
Klub Linke Gold Team ma zamiar zaprosić wszystkich aktywnych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wytrzymałość siłową, dynamikę oraz poprawić ogólną kondycję i sylwetkę.

2.14 Nauka samoobrony:

Warsztaty otwarte dla wszystkich uczestników imprezy. Podczas sześciu 30-minutowych zajęć na Świerzym powietrzu nauczymy się podstawowych chwytów i form samoobrony przydatnych na co dzień. Warsztaty z samoobrony poprowadzi Karolina Zawodnik – polska Mistrzyni Świata i Europy w formułach grapplingowych, na które składają się Jiu Jitsu, Brazylijskie Jiu-Jitsu (BJJ) i formuła Submission Fighting.

2.15 Szkoła Zumby

Zumba to niezwykle popularna ostatnimi czasy forma ruchu łącząca aerobik i taniec. Wykorzystuje latynoską muzykę i rytmy świata oraz różne style tańca. Zumba to sport dla wszystkich – nie ma żadnych ograniczeń wiekowych ani kondycyjnych, a kroki zostały zaprojektowane tak, aby łatwo się ich uczyć.

2.16 Pro Driving Team

Pokaz/szkolenie z doskonalenia techniki jazdy w wykonaniu wykwalifikowanych specjalistów tej dziedziny. W ramach wydarzenia odbędzie się Akademia Bezpiecznej Jazdy przedstawiająca sposoby na podnoszenie swoich umiejętnością, a tym samym na zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach. Głównym celem pokazu jest doskonalenie techniki jazdy oraz przedstawienie problemów związanych z nieustannie rosnącym ruchem drogowym.

2.17 Pojazdy Buggy

Testy nietypowych pojazdów BUGGY to świetna rozrywka dla spragnionych ekstremalnych przeżyć! Otwórz się na nowe wyzwania, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Jazda na nietypowych czterokołowcach to świetny pomysł dla Twojej rodziny i znajomych, bez względu na to, czy już kiedyś próbowaliście swoich sił w buggies, czy będzie to Wasza pierwsza podróż.

2.18 Pokaz Segway

Segway, czyli coraz bardziej popularny dwukołowy wehikuł, w którym do nadawania prędkości wykorzystywany jest żyroskop (balansując ciałem można regulować szybkość przemieszczania się). Jazda czymś takim to niezła zabawa, o czym będą mogli przekonać się uczestnicy imprezy.
2.18 Bieg Śniadaniowy
W biegach uczestniczą gwiazdy sportu, telewizji, muzyki oraz polityki. Tempo biegu jest rekreacyjne, tak aby każdy mógł go ukończyć. Przed biegaczami jedzie pojazd z profesjonalnym systemem nagłośnieniowym i energetycznym prowadzącym, który zabawia uczestników biegu. Na mecie każda z biegnących osób otrzymuje “pakiet śniadaniowy” – wartościowe śniadanie sportowca, które dodaje energii na cały dzień.

2.19 Punkt Promocji Zdrowia

Odwiedzając nasz punkt będzie można otrzymać podstawowe informacje na temat tego w jaki sposób dbać o zdrowie oraz poddać się podstawowym badaniom określającym wydolność organizmu jak również ogólny stan zdrowia. Specjaliści w Punkcie Promocji Zdrowia przeprowadzą również pokaz udzielania pierwszej pomocy. Do współpracy zaprosiliśmy organizacje PCK oraz Monar.

3. Goście honorowi miasta Szczecin:

3.1 Ada Szulc z zespołem Chilitoy.

Muzyka Chilitoy utrzymana jest w klimacie pop-rockowym, wokal Ady i brzmienie gitar dopełnione są elementami elektroniki, zaś ostateczny kształt całości nadaje szybka i zwarta sekcja rytmiczna. Chilitoy bawi się swoją muzyką i wizerunkiem, co doskonale widać w teledyskach oraz na koncertach.
Ada Szulc – finalistka programu X Factor.

3.2 Vinders

VINDERS była to jedna z pierwszych szczecińskich grup tworzących nowy w tym czasie nurt, tak zwaną “Muzykę Młodej Generacji” Vinders powstał w 1979 roku w I LO w Szczecinie. Początkowo grupa nazywała się Winder. W tym składzie zespół daje wiele koncertów w Szczecinie i nie tylko. Muzyka Vinders ewoluuje od hard rocka po heavy metal z riffami w stylu AC/DC czy TSA. Vinders brał udział w takich imprezach jak Rockorama 1981 – Szczecin gdzie gwiazdą imprezy była Amerykańska grupa The Space. W 1982 roku Vinders występował na koncercie Nigt Rock Sesion który odbywał się w ramach Open Rock Festival – Kraków Rotunda. Viders wraz z grupami SS Kat i Bank koncertował na pierwszej imprezie masowej po ogłoszeniu Stanu Wojennego, Rock Sesion w Szczecinie w marcu 1982. Ponadto Vinders koncertował wraz z takimi grupami jak Cytrus, TNT, Easy Riders oraz Turbo i Lombard. W 1983 zespół zawiesza działalność.
Po 26 latach przerwy zespół ponownie wraca na scenę. W kwietniu 2011 została wydana pierwsza pełna płyta Vinders pt. „Czarny Jeździec”. Na płycie znalazło się 6 utworów z lat 80tych w nowych aranżacjach oraz 5 nowych kawałków premierowych

Więcej informacji na temat Floating Trippin’ Festival 2011 na stronie: http://ft.szczecin.pl 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 Responses

  1. fajnie sie zapowiada. nareszcie cos sie w naszym miescie dzieje.

  2. 2-3 lipiec Wały Chrobrego

    Więcej informacji na temat Floating Trippin’ Festival 2011 na stronie: http://ft.szczecin.pl

  3. przepraszam, a kiedy to będzie?

Dodaj komentarz