Konkurs na stanowisko oficera rowerowego

Rusza konkurs na pełnomocnika ds. rozwoju systemu komunikacji rowerowej, czyli tzw. oficera rowerowego, którego zadaniem będzie reprezentowanie interesów cyklistów w Szczecinie.

Podstawowymi warunkami dla kandydata na oficera rowerowego są: dobra znajomośą problematyki rowerowej w tym: przepisów kodeksu drogowego, warunków technicznych dla infrastruktury rowerowej, przepisów o samorządzie terytorialnym, planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz prawa budowlanego. Powinien on również codziennie poruszać się rowerem, a także brać udział w warsztatach rowerowych oraz wiedzieć w jaki sposób funkcjonuje komunikacja rowerowa w Polsce i za granicą.

Do zadań oficera rowerowego będzie należało między innymi: zgłaszanie propozycji tras rowerowych do projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, opiniowanie planowanych inwestycji rowerowych, zgłaszanie uwag do opracowań rozwoju sieci tras rowerowych i zasad budowy infrastruktury rowerowej.

Kandydat musi posiadać obywatelstwo polskie, mieć wykształcenie wyższe – najlepiej techniczne oraz znać w stopniu komunikatywnym język angielski i niemiecki. Oferty na konkurs można składać do 1 lipca 2011 roku w Urzędzie Miasta Szczecin.

O tym kto zostanie szczecińskim oficerem rowerowym zdecyduje test wiedzy i rozmowa kwalifikacyjna. Wybrany w konkursie pełnomocnik ds. rozwoju systemu komunikacji rowerowej będzie zatrudniony na umowę zlecenie. Wyniki będą znane już w wakacje. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz