Ayo w Szczecinie

15 czerwca na Zamku Książąt Pomorskich wystąpi Ayo – piosenkarka znana z takich przebojów jak “Life Is Real”, “Down on My Knees” czy “And It’s Supposed To Be Love”. Koncert odbędzie się w ramach Szczecin Plus Music Fest 2011.

Ayo, a właściwie Joy Olasunmibo Ogunmakin to mieszkająca w Niemczech piosenkarka pochodzenia nigeryjsko-romskiego, tworząca muzykę z pogranicza soulu, reggae i folku. W dzieciństwie grała na skrzypcach, fortepianie, później gitarze. Swoją pierwszą piosenkę napisała mając 15 lat. Zamiłowanie do muzyki rozwinął w niej ojciec. Jej inspiracją są m.in. Pink Floyd, Jimmy Cliff i Bob Marley.

W wieku 21 lat Ayo przeprowadziła się do Londynu, potem Paryża, a następnie do Nowego Jorku. W czasie pobytu w Paryżu odbył się jej pierwszy solowy koncert. Wtedy też podpisała kontrakt z Polydor Records.

W 2006 nagrała swój pierwszy album “Joyful”, który przez wiele miesięcy był najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce i zyskał status Złotej Płyty. Najnowszy album piosenkarki nosi tytuł “Billie Eve”.

Bilety w cenach 120 i 70 zł do nabycia w Zamku i salonach Empik. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz