Świet(l)ny Szczecin

30 czerwca, w przeddzień obchodów Dni Odry, z okazji przejęcia przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej na Wałach Chrobrego odbędzie się wielkie widowisko, które z pewnością zadowoli wszystkich, którzy mogą czuć niedosyt po Dniach Morza. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla spragnionych dobrej muzyki jak i dla miłośników wrażeń wizualnych.

Koncert Europa Top 10 to zestawienie największych europejskich hitów stworzone przez znanego dziennikarza muzycznego Hirka Wronę. Usłyszymy największe europejskie przeboje z repertuaru m.in.: Queen, Zucchorro, The Beatles, U2, i innych w wykonaniu polskich wykonawców, m.in. Sebastiana Karpiela Bułecki, Piotra Cugowskiego, Magdaleny Tul, Szymona Wydry i innych.

Na scenie w minirecitalach wystąpią Bracia, Zakopower, Blenders, Szymon Wydra i Carpe Diem oraz Ray Wilson, znany z zespołu Genesis, gdzie zastąpił Phila Collinsa.

Niewątpliwą atrakcją wieczoru będzie 3D mapping – uznawany obecnie za jedną z najpopularniejszych na świecie form graficznych. Podczas spektaklu Wały Chrobrego “ożyją” dzięki niesamowitym wizualizacjom. Pokaz będzie składał się z 4 części:

1. „Szczecin – stolica wolności” – symbolika historii walki mieszkańców miasta o wolność, animowane najważniejsze daty z historii Szczecina, symbole walki o wolność, symbole stoczni, symbole patriotyczne.
2. „Szczecin – żyje życiem” – symbolika współczesności zawarta w czterech słowach: biznes, sport, kultura, rozrywka.
3. „Szczecin – patrzy daleko” – symbolika morska. Szczecin nie leży nad morzem, ale jest miastem portowym.
4. Szczecin – „Ubi concordia, ibi Victoria” – 27 to liczba państw, członków Unii Europejskiej. Od ich współpracy zależy szczęście ludzi w niej mieszkających. W tej części mapingu użyjemy symboli wszystkich państw unii oraz symboli jedności i współpracy.

Ceremonia przekazania przewodnictwa będzie miała bardzo morski charakter i odbędzie się w bardzo nietypowym miejscu – ponad głowami zgromadzonej publiczności. Ceremonię zakończy pokaz fajerwerków do muzyki Hansa Zimmera. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz