Święto Cykliczne

12 czerwca będziemy obchodzić nietypowe święto – mianowicie Święto Cykliczne. Zabieramy rodzinę, znajomych, wsiadamy na rowery i jedziemy!

Uczestnicy zbierają się w grupach w wyznaczonych punktach o różnych godzinach w różnych miejscowościach i dzielnicach Szczecina – tak, aby równo o godz. 12.00 znaleźć się na pl. Lotników, skąd jedną, wielką grupą wszyscy przejadą kolorowym orszakiem przez miasto, aby dotrzeć w okolice Wałów Chrobrego, gdzie odbędzie się Piknik Rowerowy obfitujący w różnego rodzaju zabawy, konkursy i inne atrakcje.

Święto Cykliczne jest jedną z imprez towarzyszących trwających właśnie Dni Morza – Sail Szczecin 2011.

Program:

8:00-12:00
Zjazd Gwiaździsty
Ta część Święta Cyklicznego zaczyna się w kilku miejscowościach naszego regionu. Uczestnicy zbierają się w wyznaczonych punktach i razem ruszają w kierunku Szczecina. Im bliżej miasta, tym grupa większa. Sprawdź skąd i jak jadą poszczególne grupy.

12:00-14:00
Wielki Przejazd Rowerowy
Kilkaset… a może tysiąc rowerzystów zroweryzuje Szczecin. Jest to największy przejazd rowerowy w naszym województwie!

14:00-16:00
Piknik Rowerowy
Miejscem finału imprezy będą Wały Chrobrego, tuż przy pomniku Adama Mickiewicza [Święto Cykliczne – piknikmapka]. Będzie wystawa rowerów, stoisko ekologiczne, tor przeszkód, miejsce na pamiątkowe zdjęcia wraz z obsługą fotograficzną oraz wiele ciekawych, mniej lub bardziej zwariowanych konkursów. Dla każdego znajdzie się coś dobrego, od najmłodszych po najstarszych uczestników imprezy.

Więcej szczegółów dotyczących Święta Cyklicznego na stronach rowerowy.szczecin.pl i www.swietocykliczne.pl

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz