Powstają nowe kontrapasy dla rowerów

Reklama

Na ulicach Rayskiego i Śląskiej trwają właśnie prace budowlane, a już za kilka dni zmieni się tam zupełnie organizacja ruchu. Pojawią się kontrapasy dla rowerów, zmieni się również sposób parkowania samochodów.

Reklama

Kontrapas na ul. Rayskiego powstanie na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do pl. Zamenhofa, natomiast na ul Śląskiej, od pl. Grunwaldzkiego do ul. Jagiellońskiej. Zakończenie przebudowy planowane jest na 10 czerwca.

Na tej przebudowie zyskają nie tylko rowerzyści, ale również i piesi, którym dzięki temu na ul. Rayskiego przybędzie miejsca na chodniku. Piesi będą mieli do dyspozycji około 5 metrów szerokości. Jest to jeden z pierwszych kroków do uspokojenia w tym miejscu ruchu samochodowego na rzecz pieszych i rowerzystów. Docelowo na tym odcinku ulicy ma powstać ciąg pieszy – jeden z elementów planowanego w tej części miasta Deptaku Gwieździstego, obejmującego swoim zasięgiem obecny Deptak Bogusława, ul. Jagiellońską, Monte Cassino i Rayskiego.

Pierwszy kontrapas w Szczecinie powstał w ubiegłym roku na ul. Szymanowskiego, w sąsiedztwie Urzędu Miasta i Jasnych Błoni. Zasada działania kontrapasu jest następująca: ruch rowerzystów odbywa się w kierunku przeciwnym do ruchu samochodów, kierunek jazdy wskazują namalowane na nawierzchni kontrapasu symbole rowerów. W przeciwnym kierunku rowerzyści poruszają się jezdnią na zasadach ogólnych.

Reklama
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Komentarze

3 Responses

  1. Myniek / Szczerze to po remoncie nie miałem akozji być w środku. Kilkakrotnie obok 😉 C ż, dawno nie byłem pociągiem w Szczecinie. 7 marca przyjrzę się mozaikom 🙂 I może w końcu Polacy się porządnie wezmą za organizację Euro

  2. Jak to Szczecin nie jest wioską z tramwajami !? Oczywiście że jest !!! Najłatwiej zrobić to co bardzo widoczne jak np. czerwony pas dla rowerów (trochę farby), zmiana sposobu parkowania (jeden znak) i zadowoleni!Kiedyś to się malowało trawę… A co z parkowaniem w centrum? O tym nikt nie pomyśli bo parking podziemny to droga inwestycja i jest pod ziemią więc go nie widać, a więc po co się starać i robić coś takiego prawda? Podejście naszych urzędników jest do tego tematu wręcz komiczne… Aż się nie chce więcej pisać…

    • szczecin

      Tak na przyszłość – miejsce dla malkontentów jest na forum GW, a nie tutaj. Oczekujemy rzeczowej dyskusji, a nie rzucania mięsem.

Dodaj komentarz