Wycieczkowiec Amadea przypłynie do Szczecina

W piątek przypłynie do szczecińskiego portu pełnomorski wycieczkowiec Amadea. Będzie to jego pierwsza wizyta w Szczecinie i potrwa dość krótko, bo zaledwie 5 godzin, od 9.00 do 14.00.

Statek należący do niemieckiego operatora Phoenix Reisen, ze względu na swoje zanurzenie (7,1 metra) będzie cumować przy Nabrzeżu Polskim w porcie, jednak ze względu na swoje gabaryty (około 40 metrów wysokości) powinien być dobrze widoczny z Wałów Chorbrego.

Jednostka ma 193 metry długości, około 25 metrów szerokości, posiada osiem pokładów, na których znajduje się wiele atrakcji dla pasażerów, m.in, bary, restauracje, sklepy, sala gimnastyczna, baseny i mini golf.

Amadea odbywa właśnie rejs po Morzu Bałtyckim, który rozpoczął się 19 maja w Warnemuende w Niemczech i zakończy się 10 dni później w Bremenhaven. W jego trakcie statek zawinie do portów w Rydze, Tallinie, st. Petersburgu, Helsinkach, Sztokholmie, Visby, Szczecinie i Aeroeskoebig. Koszt takiej wyprawy waha się w granicach 1500-4000 €, zależnie od kabiny.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz