Coma i TSA zagrają w Szczecinie

W sobotę, 28 maja, w Teatrze Letnim zagrają Coma i TSA – zespoły, których nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom muzyki rockowej.

Zespół Coma postał w 1998 roku w Łodzi z inicjatwy gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka, którzy wcześniej występowali w grupie Ozoz. Dołączył do nich z czasem basista Rafał Matuszak, gitarzysta Wojciech Grenda i wokalista Piotr Rogucki. W 2001 roku zespół opuścił Wojciech Grendai zastąpił go Marcin Kobza. W czerwcu 2008 do zespołu dołączył Adam Marszałkowski, który zastąpił Tomasza Stasiaka. W dyskografii zespołu Coma znajdziemy 4 albumy studyjne i 2 koncertowe. Grupa zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. kilka Fryderyków, nagrodę Polskiej Akademii Muzycznej w Londynie i Złotego Bączka Przystanku Woodstock.

TSA (skrót od Tajnego Stowarzyszenia Abstynentów) to legendarny zespół rockowy, zaliczony do prekursorów heavy metalu w Polsce. Grupa powstała w Opolu w 1979 roku. Na rynku fonograficznym zespół zadebiutował w 1981 roku singlem “Mass Media/Wpadka”. Pierwszy album studyjny pod tytułem “TSA” ukazał się dopiero 2 lata później. Utwory TSA w latach 80-tych cieszyły się dużą popularnością i przedawały się w kilkusettysięcznych nakładach. Zespół był aktywny do 1989 roku w składzie uznawanym za klasyczny. Na początku lat 90. XX w. doszło pomiędzy muzykami do konfliktu, co spowodowało ostateczne rozwiązanie zespołu w 1992 roku. Na początku XXI doszło do wznowienia działalności grupy, co w 2004 roku zaowocowało albumem zatytułowanym “Proceder”.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Cena biletów: 55 zł. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. Sprzedam 2 bilety moich rodziców nie mogą przyjść zejdę z ceny
    793596958 Dzwonić !

Dodaj komentarz