Dni Morza – Sail Szczecin 2011

W drugi weekend czerwca odbędzie się jedna z najbardziej znanych szczecińskich imprez: Dni Morza – Sail Szczecin 2011. Podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy bawić się na Wałach Chrobrego oraz na Łasztowni.

Do Szczecina przypłynie 30 jednostek, żaglowców i okrętów wojennych, które zacumują po obu stronach Odry. Wśród atrakcji tegorocznych Dni Morza znajdą się m.in.: tradycyjny pokaz fajerwerków, występy grup szantowych i folkowych na Łasztowni, koncert zagranicznej gwiazdy na 15-metrowej scenie na wodzie. Kim będzie owa zagraniczna gwiazda, która wystąpi w sobotę – jeszcze nie zdradzono szczegółów.

Nie zabraknie na pewno morskiego akcentu w postaci szant. W niedzielę na Łasztowni odbędzie się finał trzeciej edycji koncertów szantowych “Sail Szczecin – Płyńmy do Szczecina”. Wśród wykonawców znajdzie się m.in. zespół Mechanicy Szanty. W sobotę i w niedzielę odbędą się również dwa koncerty szantowe adresowane do dzieci.

Przewidywany koszt tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin to około dwa i pół miliona złotych. Na promocję imprezy miasto przeznaczyło 300 tysięcy złotych. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz