Arkonka do remontu

Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na projekt i przebudowę szczecińskiego kąpieliska Arkonka. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już we wrześniu ruszą prace, a otwarcie nowego kąpieliska nastąpi w listopadzie 2012 roku.

Firma wyłoniona w drodze przetargu wykona projekt, a następnie dokona modernizacji istniejącego kąpieliska. Na nowej Arkonce znajdzie się kilka płytkich basenów dla dzieci, które w sezonie zimowym będą służyć jako lodowiska, a także wyspa z wodospadami i ścianką wspinaczkową oraz “dzika rzeka”.

Łącznie modernizacją zostanie objęte około 71 tysięcy metrów kwadratowych terenu, z czego 9,5 tysiąca metrów stanowić będą baseny.

Przetarg zostanie rozstrzygnięty najprawdopodobniej w połowie kwietnia. Inwestycja współfinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, skąd otrzymała dofinansowanie w wysokości 11,8 mln zł.

Czy tak będzie wyglądała Arkonka po przebudowie?
[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. Ładnie to wygląda. Jednak po kilku dniach już słychać że jest zdewastowana. Brak biletów moim zdaniem to był duży błąd.

Dodaj komentarz