Biuro księgowe w Szczecinie

Pragnieniem licznej grupy ludzi, zwłaszcza młodych jest posiadanie własnej firmy. W momencie zakładania jej powinniśmy wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników, które pomogą nam w realizacji naszego marzenia. Priorytetową sprawą jest dobrze przemyślany plan inwestycyjny, zgraną i kompetentną kadrę pracowniczą ale przede wszystkim nie wolno zapomnieć nam o tym, że należy płacić podatki.

Wiadomo, że nikt nas nie lubi płacić podatków – tak było w czasach starożytności, tak jest obecnie i tak będzie do końca świata, ponoć ma to nastąpić w 2012 roku. Ci co wierzą w tą przepowiednię z pewnością zaciągną mnóstwo kredytów, by jeszcze przez te nie całe dwa lata „poszaleć”

Tak całkiem na serio, podatków jest kilkanaście rodzajów do płacenia, płaci je każdy z nas w zależności od dochodu. Oczywiście nie oznacza to, że każdy z nas wszystkie musi płacić np. firma produkcyjna zobowiązana jest do zapłaty opłaty produktowej a przedsiębiorca prowadzący restaurację takiego podatku nie musi płacić – za to, że posłuchać możemy u niego muzyki zapłaci opłaty do ZAIKS. Słyszałam, że ponoć każdy przedsiębiorca słuchający radia w pracy ma obowiązek za to płacić. Szczerze powiem, że nie sprawdziłam tego, bo jest to dla mnie banalne, żeby płacić podatek za słuchanie radia w pracy. Ilu z was opłaca podatek za posiadanie psa???

W każdym bądź razie, każdy z nas zmuszony jest do zapłaty podatku. Emeryt czy przedsiębiorca kupując w sklepie chleb, bułkę czy telewizor płaci za niego podatek. Wynika z tego, że każdy z nas jest konsumentem, tylko każdy z nas inaczej odczuwa podatki. Osoba mająca minimalną krajową na posiadająca dziecko w wieku szkolnym podatku dochodowego nie zapłaci, bo odzyska go w uldze na dziecko. Przedsiębiorca z dużymi dochodami nawet jeśli skorzysta ze wszystkich ulg i tak sporo zostawi w budżecie państwa.

W tak ładnie zwanym budżecie państwa jest co raz większa dziura budżetowa, państwo zwala winę na podatników a podatnicy na państwo. Człowiek, który płaci wysokie podatki może być nieco poirytowany faktem na co je płaci, jak np. wpadnie w dziurę na ulicy i zarysuje nowego mercedesa. Rencista płacący składkę zdrowotną czeka po kilka miesięcy w kolejce do specjalisty, gdyż z renty jaką otrzymuje nie stać go na zrobienie takiego badania prywatnie. Z jakiej racji płacimy podatki od naszej własności np. ziemi czy nieruchomości? Dlaczego kiedy ktoś nam daje darowiznę musimy płacić podatek? Dostajemy spadek po rodzicach, bliskich którzy np. całe swoje życie ciężko pracowali na swój majątek – obciążenie jesteśmy podatkiem od spadku.

Pieniądze z podatków są przekazywane do skarbu państwa, województwom, powiatom i gminom po to, aby mogły inwestować w rozwój infrastruktury, wojska, policji, oświaty, jak również w służbę zdrowia. Idąc dalej nie zapominajmy, że prawie wszystkie towary i usługi opodatkowane są podatkiem VAT, akcyzą czy cłem, które płaci nikt inny jak my sami.

Prowadząc firmę, zastanawiacie się czy prowadzić swoją księgowość na własną rękę – a ja wam powiem, że nie warto. Przepisy nie są proste jak konstrukcja miotły na kiju a na dodatek zmieniają się szybciej niż w kalejdoskopie. Dobre biuro rachunkowe, ogarnięta księgowa a co najważniejsze stojąca murem za swoim klientami to dzisiaj podstawa. Dlatego tak ważne jest, byście wybór opiekuna swoich „dokumentów księgowych” oparli nie na fakcie najtańszego kosztu ponoszonego na księgowość ale na wiedzy i doświadczeniu osoby, w której ręce, w obustronnym zaufaniu powierzacie swoje rozliczenia. Podatki to wasze pieniądze, i jak to kiedyś napisał Jan Jakub Rousseau: „Pieniądze, które mamy, są narzędziem wolności. Pieniądze, za którymi się uganiamy – narzędziem niewoli”.

Biuro Rachunkowe Sylwia Jurska
ul. Łokietka 2/1, 70-254 Szczecin
tel. 517 663 919
www.euro-business.com.pl/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. #InwobGdy ja chcilem unsauc falszywe konto z jednego z serwisow spolecznosciowych wymagali odemnie przeslania do nich zdjecia z aktualna strona w tle.Moim zdaniem w tym sposbie chodzi raczej o to ze ktos postronny moglby podac sie za ta osobe i na prywatnej wiadomosci do znajomych rozglaszac nieprawdziwe informacje. A takto niektorzy z znajomych moga sie zastanowic nad ich autentycznoscia. Pozatym nie kazdy chce usuwac konto, kiedys moze sie przydac by cos sprawdzic albo porozmawiac z osoba ktorej numer telefonu/gadu nie znamy, dokladnie tak jest w moim przypadku.

Dodaj komentarz