Fashion Point & Outlet – wielki falstart?

Minęły 2 miesiące od otwarcia centrum outletowego na Turzynie. Niestety obserwując to, co się tam dzieje (a raczej co się nie dzieje), pojawia się coraz więcej obaw, czy wkrótce po Fashion Point & Outlet nie zostanie tylko wspomnienie…

Jego otwarcie było zapowiadane wiele miesięcy wcześniej. Klienci czekali z niecierpliwością na likwidację sklepu z artykułami budowlanymi i przekształcenie hali Węglobudu w pierwsze w Szczecinie centrum outletowe, czyli skupisko sklepów, gdzie można kupić markowe ubrania w bardzo atrakcyjnych cenach.

W końcu doczekaliśmy się – 15 grudnia nastąpiło wielkie otwarcie, które z perspektywy czasu możemy chyba określić mianem “wielkiego falstartu”. W dniu otwarcia czynnych było zaledwie kilka stoisk, co wywołało falę krytyki na łamach prasy i wśród samych klientów. Obiecywano jednak, że wkrótce zostaną otwarte kolejne stoiska z tanimi markowymi ubraniami, a już na wiosnę centrum będzie w całości zapełnione sklepami. Mamy już jednak drugą połowę lutego, a turzyńska hala świeci pustkami. Nie ma zarówno nowo powstających stoisk i sklepów, ale przede wszystkim nie ma klientów, którzy prawdopodobnie po pierwszej wizycie zrazili się do straszących pustkami boksów i nie planują już kolejnych zakupów.

Właścicielom Fashion Point & Outlet z pewnością nie pomoże planowane na koniec marca otwarcie znajdującej się po drugiej stronie ulicy Galerii Turzyn. Czy to będzie moment, który ostatecznie zdecyduje o przyszłości (lub jej braku) centrum outletowego? Wszystko możliwe, bo klienci prawdopodobnie wybiorą zakupy właśnie w wypełnionym sklepami, usługami i gastronomią centrum handlowym, a nie w wielkim “hangarze”, w którym wieje pustką.

Szkoda, bo według zapowiedzi sprzed kilku miesięcy wszystko wyglądało bardzo obiecująco… 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 Responses

  1. malkoment:)

    Bo to Szczecin właśnie… 🙂

  2. Co się dziwić, że nie ma klientów. Poza tym, że tylko kilka boksów to jeszcze, a może przede wszystkim ceny w żaden sposób nie przypominają cen outletowych. To już nad morzem w sezonie można kupić taniej markowe ciuchy w outletach.

Dodaj komentarz