Petit Paris – mały Paryż w dużym Szczecinie

W samym centrum miasta, jednak nieco na uboczu od ruchliwych arterii, przy ul. Wojciecha znajduje się niewielka knajpka o wdzięcznej nazwie “Petit Paris”. Wchodząc do środka przenosimy się w nieco inny wymiar… trochę francuski, trochę nieokreślony, ale bardzo specyficzny.

Lokal jest niewielki, można powiedzieć – ciasny. Głównymi elementami wystroju są gadżety związane z Francją i jej stolicą. Umeblowanie przypomina uliczną “wystawkę” – każdy stolik, ławka, krzesło pochodzi jakby z zupełnie innej bajki, co jeszcze bardziej potęguje oryginalny klimat wnętrza. Jest tutaj swojsko, bez niepotrzebnego przepychu. Jest “Francja”, ale na pewno nie jest to przysłowiowa “Francja-elegancja”.

Menu nie należy może do zbyt rozbudowanych, znajduje się w nim przede wszystkim piwo i kilka innych napojów i przekąsek. Jednak nie jest to byle jakie piwo! Znajdziemy tutaj m.in. coraz bardziej popularne niepasteryzowane piwo Noteckie z Browaru w Czarnkowie, a także kilka innych dość egzotycznych rodzajów piwa: jasne, ciemne, miodowe, cytrynowe, a nawet zielone!

Petit Paris jest na pewno miejscem, które powinni odwiedzić smakosze piwa. Nie każdemu może się podobać, ale ma swój specyficzny i niepowtarzalny klimat, którego trzeba doświadczyć osobiście, żeby wyrobić sobie własne zdanie. Na pewno jest to miejsce żyjące swoim własnym życiem – nie uzależnione od norm i standardów, które panują w wielu sieciowych punktach gastronomicznych. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

One Response

  1. Piwka mają faktycznie ciekawe. Dodam tylko, że ulicę dalej na Monte Cassino 4 znajduje się jedyny w Szczecinie sklep z piwami świata o nazwie "Elysium".
    Większego wyboru piw nie widziałem w życiu, a i obsługa zna się na rzeczy.

Dodaj komentarz