Floating Arena – basen olimpijski

Wybrałem się wczoraj na niedawno otwarty basen Floating Arena. Nazwa trochę na wyrost, budynek z zewnątrz robi wrażenie, jednak najważniejsze jest to co znajduje się wewnątrz… czyli basen.

Hol może się jednym podobać, innym niekoniecznie… Nie każdy jest zwolennikiem betonu architektonicznego, który sprawia, że wnętrze wygląda nieco surowo – może wydawać się jakby niedokończone. Ale jest to efekt całkowicie zamierzony.

Obsługa szatni i kas trochę przypomina tę ze “starego” basenu SDS – klimat trochę jak z minionej epoki. Pięć osób z obsługi (tzw. “Panie Kierowniczki”), z czego cztery udają, że pracują, a osób obsługiwanych… aż dwie. Przerost formy nad treścią.

Przebieralnia jest koedukacyjna, co może niektórych trochę krępować i co może bardziej sprawdza się w aquaparkach, a nie w obiektach stricte sportowych. Prawdopodobnie projektanci Floating Areny są częstymi gośćmi gryfińskiej “Laguny”, bo obowiązuje tutaj podobny system – z tą różnicą, że mamy nowocześniejsze szafki…

I właśnie szafki mogą być tu dla niektórych małym problemem… Nie mamy tutaj przypisanej szafki z numerkiem – musimy znaleźć ją sobie sami za pomocą bransoletki, która służy jako elektroniczny klucz do wybranej szafki, który działa na zbliżenie jej do zamka. Jak już trafimy na wolną szafkę, pakujemy do niej nasze skarby i musimy zapamiętać jej numer – w przeciwnym razie po skończonym pływaniu czekają nas poszukiwania szafki, do której pasuje nasza bransoletka… a to może potrwać.

Pływanie w nowym basenie możemy z pewnością zaliczyć do rzeczy przyjemnych. Wszystko zależy od umiejętności, kondycji i chęci na pływanie. Woda jest odpowiednio ciepła (27-28 stopni). Temperatura powietrza na hali również jest właściwa. Najgorzej jest na korytarzu pomiędzy natryskami i basenem – tam niestety jest dość chłodno, żeby nie powiedzieć: zimno.

Ostatnim pomieszczeniem, które zostało do opisania, jest łazienka z natryskami – czysto, przyjemnie, prysznice działają na fotokomórkę. Jedyna rzecz, do której można się przyczepić, to brak możliwości regulacji temperatury wody – przed pływaniem zawsze lepiej wziąć chłodny prysznic, po pływaniu – cieplejszy. Tutaj jednak nie mamy możliwości wyboru i skazani jesteśmy na średnią temperaturę wody.

Podsumowując, Szczecin może być dumny z takiego obiektu, jakim jest basen olimpijski. Jeżeli wszyscy będziemy o niego dbać, możemy być pewni, że odbędzie się na nim więcej ważnych zawodów niż przyszłoroczne mistrzostwa, a mieszkańcy Szczecina będą chętnie korzystać z uroków pływania. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 Responses

  1. Odradzam !! Przeciągi i zimno jak cholera !!! byłem tam może 4-5 razy i co i zapalenie płuc !! Wychodząc z wody tak cie owieje że wszystkiego sie odechciewa i nie da tu nic owinięcie się ręcznikiem. Wszystko inne tylko nie tu !

  2. Jestem zawiedziona basenem. rozumiem, że jest stricte sportowy ale to nie powód, żeby oszczędzać na ogrzaniu. jest tam przeraźliwie zimno. na lagunie jest o 2 st. cieplej i sauny są dostępne z basenu a nie jak tu – z korytarza. odechciewa się ćwiczyć jak wszędzie wieje po plecach

  3. Szczecinianin

    Niektóre rzeczy zauważa się dopiero przy drugiej lub kolejnej wizycie 🙂 O tym, że numer szafki można sprawdzić w czytniku, dowiedziałem się od znajomego, a będąc tam po raz drugi odkryłem, że poza strefą koedukacyjną istnieją jeszcze dwie mniejsze – dla każdej z płci oddzielnie. Tutaj jednak winne jest oznaczenie, które jest niestety bardzo słabo czytelne.

  4. Faktycznie, korytarz szatnia-basen jest przeraźliwie wychłodzony.

    Nie zgodzę się natomiast z opinią o bransoletkach – w kilkunastu miejscach na basenie są takie jakby… czytniki, skanery. Przykładając do nich wspomnianą kluczo-bransoletkę wyświetli się nam numer szafki, którą zakodowaliśmy. Nie trzeba więc pamiętać 🙂

  5. Byłem na basenie i zgadzam się w 100% z Twoimi spostrzeżeniami.

Dodaj komentarz