Dzieci naprawdę lubią jazz!

Jazz dla dzieci

Koncertem „Jazz dla dzieci” z udziałem Mietka Szcześniaka rozpoczął się w minioną środę festiwal Jazz Szczecin. Wydawałoby się, że jest to dość trudny gatunek muzyczny, zwłaszcza dla najmłodszej widowni. Okazało się, że jest zupełnie inaczej. Maluchy to naprawdę czują!

Reklama

Wspólnie z wokalistą na scenie szczecińskiej filharmonii wystąpili uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Szczecinie. W repertuarze znalazły się standardy jazzowe z tekstami autorstwa pianistki Joanny Gajdy. Scena stała się jednocześnie widownią, na której, wśród kolorowych poduszek i balonów rozsiedli się najmłodsi widzowie i bawili się wspólnie z artystami.
Maluchy świetnie odnalazły się w jazzowych klimatach. Świadczy to o tym, że muzyka, niezależnie od gatunku, potrafi łączyć pokolenia, a stereotypy o jazzie, jako gatunku „elitarnym” i adresowanym „tylko dla dorosłych”, można schować głęboko do szuflady.

Festiwal Jazz Szczecin potrwa do 12 marca. Wśród gwiazd wydarzenia znaleźli się m.in. Deborah Brown, Billy Harper i Grzegorz Turnau.

 
VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0 / 0 głosow
Reklama

Komentarze

2 Responses

 1. Świetna akcja 🙂

  VA:F [1.9.20_1166]
  Tak: 0 | Nie: 0 | Głosy: 0
 2. Szczecin wtryskiwacz

  Mietek Szcześniak to jedyny polski wokalista, którego tak lubię 🙂 Ma niesamowitą energię

  VA:F [1.9.20_1166]
  Tak: 0 | Nie: 0 | Głosy: 0

Dodaj komentarz

*