Przebudowa dworca… w wersji „light”

Dworzec PKP Szczecin Główny nie doczeka się w najbliższym czasie wielkiej przebudowy połączonej z gruntowną modernizacją placu od strony Odry. Remont obejmie swoim zasięgiem zdecydowanie mniej, niż zakładały to niedawne plany.

Reklama

W zakres robót ma wchodzić remont wnętrza budynku dworca, budowa nowej kładki wraz z windami, przebudowa tunelu, częściowa przebudowa peronów i wymiana nawierzchni. Przetarg na remont szczecińskiego dworca ma zostać ogłoszony jesienią. Modernizacja ma być finansowana z funduszy europejskich przeznaczonych na lata 2007-2013, musi więc być przeprowadzona w takim zakresie, aby można ją było zakończyć i rozliczyć do końca 2015 r.

Niestety nie zostanie zrealizowana najbardziej ambitna część projektu, czyli gruntowna przebudowa placu przed dworcem, według której plac miał zostać podniesiony, a pod nim miał powstać tunel w stronę Pomorzan oraz parking. Powierzchnia placu miała być przeznaczona dla tramwajów, autobusów, taksówek.

Remont miałby rozpocząć się późną wiosną przyszłego roku. Wynika z tego, że prace remontowe zbiegną się z finałem The Tall Ships Races.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0 / 1 głosow
Przebudowa dworca... w wersji "light", 5.0 out of 5 based on 1 rating
Reklama

Komentarze

One Response

  1. kolejny remont dworca

    VA:F [1.9.20_1166]
    Tak: 0 | Nie: 0 | Głosy: 0

Dodaj komentarz

*